Architektura 21szego wieku : BDP Architects realizuje rosyjski Masterplan w Samara

BDP Architekci BDP ukończył masterplan w Samara, szóstym co do wielkości mieście w Rosji, wygrywając z silną międzynarodową konkurencją na początku tego roku.
BDP był głównym projektantem, architektem, architektem krajobrazu i konsultantem ds.
Zrównoważonego rozwoju wspieranym przez autostrady WSP i konsultantem ds.
Kosztów Davisa Langdona dla klienta Samara-Center, ponownie łączącego ten sam główny zespół Masterplan, co Nagroda Stirlinga z nominacją do Liverpool One Masterplan.
Z populacją 1,2 miliona Samary znajduje się u zbiegu rzek Wołgi i Samary.
Ma dumną historię i został zidentyfikowany podczas II wojny światowej jako druga stolica Rosji w przypadku upadku Moskwy.
Samara Centre znajduje się w samym sercu miasta i zajmuje ponad 12 ha dawnych terenów przemysłowych.
Plan mieszkalny pod kluczem mieszkalnym tworzy nowy cel mieszany i składa się z 5 000 mieszkań, 300 miejsc przedszkola, obiektów handlowych i rekreacyjnych, średniej wielkości biurowców plus hotel i budynek administracji centralnej, tworząc całkowity GBA o powierzchni około 700 000 mkw.
Klient przedstawił wymagający brief wymagający gęstości zaludnienia wynoszącej 500 mieszkań na ha i minimum 4 ha otwartej przestrzeni zielonej.
.
BDP Architects Masterplan odpowiada poprzez stworzenie serii dziedzińców krajobrazowych skupiających się na centralnym parku otwierającym widoki i umożliwiającym wszystkie ważne przenikanie światła słonecznego.
Silne bloki mieszkalne obwodowe określają granicę działki rosnącą w skali w kierunku kluczowych podejść do miasta.
Powstają dwie nowe przestrzenie obywatelskie, jedna nowa punkt docelowy z proponowanego połączenia metrem, druga, ważna brama łącząca nowy węzeł autobusowy z budynkami handlowymi i użyteczności publicznej z centralną powierzchnią parkową.
Miejsce, w pobliżu najwyższego punktu w mieście i niedaleko imponującej rzeki Wołgi, wymagało licznych badań nad zagospodarowaniem terenu, aby określić optymalną panoramę dla tej nowej dzielnicy miasta.
.
BDP Architekci BDP to przodująca interdyscyplinarna praktyka architektów, projektantów, inżynierów i urbanistów w Europie.
Założona w 1961 r.
Firma BDP zatrudnia obecnie ponad 900 architektów, projektantów, inżynierów, urbanistów, ekspertów ds.
Zrównoważonego rozwoju, projektantów oświetlenia i specjalistów od akustyki w studiach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach i Chinach.
BDP ma wiodące osiągnięcia we wszystkich głównych sektorach, w tym w służbie zdrowia, edukacji, miejscu pracy, handlu detalicznym, urbanistyce, dziedzictwie, mieszkalnictwie, transporcie i wypoczynku.
BDP Studios London
[podobne: olx jelenia góra, mrówka strzelce opolskie, deski na mrówka strzelce opolskie ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka strzelce opolskie mrówka strzelno olx jelenia góra