Architektura 21szego wieku : Raport NCARB by The Numbers ujawnia pozytywne tendencje do różnorodności w zawodzie architekta

Dzięki uprzejmości NCARB Nie jest tajemnicą, że architektura walczy z różnorodnością.
Zarówno osobiste historie, jak i bardziej szczegółowe studia opisują brak reprezentacji tego zawodu.
Jednak pomimo obaw związanych z różnorodnością w terenie pozostaje w stagnacji, jest dobra wiadomość: najnowsze dane z National Council of Architectural Registration Boards (NCARB) pokazują, że płeć, rasowa i etniczna różnorodność powoli się poprawia.
W edycji 2017 NCARB przez Dane liczbowe (roczny raport danych NCARB) wskazują, że o ile liczba architektów i kandydatów na licencjodawców utrzymuje się na stałym poziomie, grupa osób jest bardziej zróżnicowana niż kiedykolwiek wcześniej.
Chociaż wciąż jest wiele do zrobienia, dane te stanowią zachęcające spojrzenie na przyszłość zawodu.
Udoskonalone dane dotyczące kapitału i różnorodności Dane NCARB wskazują, że postęp jest stabilniejszy i szybszy w kwestii płci.
W 2016 r.
Kapitał płciowy poprawił się na wszystkich etapach kariery zawodowej po raz pierwszy – od wczesnych etapów kariery w architekturze, po to, by zostać licencjonowanym architektem i poza nią.
Obecnie kobiety stanowią 36 procent nowo licencjonowanych architektów, o dwa procent więcej niż w 2015 r.
Kobiety zarabiają też początkową licencję prawie 10 miesięcy wcześniej niż ich rówieśnicy.
Porównywalnie, sprawiedliwość rasowa i etniczna postępuje wolniej, szczególnie wśród praktyków.
W zeszłym roku, zróżnicowanie rasowe i etniczne w programie Experience Architectural.
(AXP.) I kandydaci na egzamin poprawili się nieznacznie – o trzy punkty procentowe dla obu grup.
Jednocześnie różnorodność wśród nowo licencjonowanych architektów i posiadaczy certyfikatów NCARB pozostała taka sama.
Jednak wzrost we wczesnych etapach kariery zawodowej sugeruje, że liczby te poprawią się wraz z postępem kandydatów w kierunku uzyskania licencji.
Jednak nawet gdy różnorodność wzmacnia się we wczesnych etapach kariery, nadal pozostaje praca do wykonania: podczas gdy 4 procent nowych posiadaczy rekordów NCARB określa jako czarne lub Afroamerykanie, według danych Biura Spisu Ludności, liczba ta musiałaby wzrosnąć ponad trzykrotnie, by osiągnąć 13 procent w populacji amerykańskiej.
Dzięki uprzejmości NCARB Breaking Down Barriers Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do braku różnorodności w architekturze, od ekonomicznej po osobistą.
Według American Institute of Architects.
(AIA) Badanie z 2015 r.
Dotyczące różnorodności w zawodzie architekta obejmuje: Niewielką wiedzę o architekturze jako opcji kariery Trudność w kosztach architektury Stopień niedoskonałości modeli ról w architekturze dla osób o kolorze Predyspozycje do pierwszej i drugiej generacji studenci college u wybierają inne kariery o większym potencjale zarobkowym Dostrzegalna różnica w wynagrodzeniu między białymi mężczyznami a innymi specjalistami w terenie Dodatkowe czynniki przyczyniają się do nierównego reprezentowania kobiet na rynku, takie jak brak elastyczności zatrudnienia i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
wyeliminować niektóre z tych barier i sprawić, że licencje będą bardziej dostępne dla kandydatów z różnych środowisk, NCARB wprowadził kilka zmian programowych, aby pomóc wyeliminować niepotrzebne utrudnienia.
Ostatnie aktualizacje obejmują zmniejszenie wymaganych godzin AXP i ponowne dostosowanie obszarów doświadczenia, a także możliwość ponownego egzaminu w ciągu zaledwie 60 dni.
Wszystkie te zmiany mają na celu usprawnienie czasu licencjonowania, dzięki czemu osoby mogą pracować na rzecz większej siły zarobkowej na wcześniejszym etapie swojej kariery.
Inne aktualizacje obejmują nowe alternatywne sposoby uzyskiwania licencji i certyfikacji dla osób, które mogą nie podążać prostą drogą do uzyskania licencji.
NCARB wprowadził również Zintegrowaną Ścieżkę do Licencjonowania Architektury (IPAL), która umożliwia uczniom pracę na rzecz uzyskania licencji w szkole.
Zmiany te mogą nie mieć natychmiastowego wpływu na różnorodność w tej dziedzinie, ale mogą pomóc otworzyć drzwi szerszej puli kandydatów.
Dzięki uprzejmości NCARB What.
S NextOver na najbliższe kilka lat, NCARB ma nadzieję, że wpływ ostatnich zmian w programie odzwierciedli się w zróżnicowaniu płci, rasy i etniczności w architekturze.
W międzyczasie zawód musi zbadać dodatkowe sposoby stymulowania wzrostu w tych grupach, które są niedostatecznie reprezentowane.
Kluczowym krokiem jest poszukiwanie sposobów na tworzenie wzorców poprzez promowanie różnorodności w przywództwie architektury – zarówno kobiety, jak i osoby kolorowe pozostają niewielkim odsetkiem autorytetów liczby w firmach i innych organizacjach w zawodzie.
Aby dowiedzieć się więcej na temat różnorodności w architekturze, odwiedź naszą interaktywną bazę danych NCARB by Numbers.
[hasła pokrewne: olx goleniów, olx jelenia góra, nadproże strunobetonowe ]

Powiązane tematy z artykułem: nadproże strunobetonowe olx goleniów olx jelenia góra