Nowoczesna architektura : Chapeau / Michel Carlana, Luca Mezzalira, Curzio Pentimalli, Riccardo Sanquerin

Dzięki uprzejmości Michela Carlany, Luca Mezzalira, Curzio Pentimalli, Riccardo Sanquerin.
Chapeau ., parku sportowego i nowego miejskiego miejsca dla lasu cechuje bezprecedensowa ulga, wprowadzona w procesie myślenia projektowego związanego z glebą i pustą przestrzenią, którą tworzy .
Budynki tworzące miejski krajobraz, doskonale wyskalowane na tkaninie miejskiej, skomplikowały delikatny wybór podejścia i relacji do istniejącego budynku hali.
Na początku projektu intencją Michela Carlany, Luca Mezzalira, Curzio Pentimalliego i Riccardo Sanquerina było zintegrowanie siłowni w środowisku w lokalnym sensie.
Izolując ją od frontu hali, budynek stał się jednym z pięciu elementów życia.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Projekt uczynił nową przestrzeń miejską poprzez porowatą granicę.
Niektóre znaki identyfikacyjne widoczne są na ścieżce prowadzącej do ziemi, która ostrożnie wzmacnia rozdzielenie działań między nimi a przestrzenią publiczną.
Otwarta przestrzeń jest zaprojektowana jako pojedynczy element, który otacza budynki projektu na wszystkich frontach.
Ponadto integracja sportu jako terenów zielonych i publicznych w celu stworzenia parku sportowego, który ma działać jako katalizator społeczny dla różnych pokoleń.
Użytkownicy parku, tak jak ziemia, będą mogli zidentyfikować te przestrzenie jako miejsca spotkań i rekreacji.
Dzięki uprzejmości Michela Carlany, Luca Mezzalira, Curzio Pentimalli, Riccardo Sanquerin Dostęp do budynków z terenu i parku sportowego mieści się na kilku frontach.
Rezultatem jest podstawowa konfiguracja, ale przegubowe budynki zaprojektowane z więcej niż jednej fasady.
Ta funkcja jest możliwa dzięki kontrolowanemu systemowi dostępu, który umożliwia oddzielne korzystanie z różnych części budynku, dzięki czemu ramka może wykonywać różne funkcje i zdarzenia zgodnie z wymaganiami na różne sposoby w zależności od czasu.
Rezultat jest prosty i adekwatny do wymagań miejsca, które jest elastyczne i nowego miejsca dla centralnego obszaru Woods.
Dzięki uprzejmości Michela Carlany, Luca Mezzalira, Curzio Pentimalli, Riccardo Sanquerina Projekt budynku użyteczności publicznej, który ma stać się miastem odniesienia, musi uwzględniać pojęcie zbiorowej wyobraźni.
Projekt skupił się zatem na dynamice lasu.
Został zaprojektowany z szacunkiem i zgodnie z lokalnymi cechami geograficznymi, przy jednoczesnym uwzględnieniu architektonicznych cech regionu w procesie interpretacji, który chroni charakter strony.
Wybór technik i materiałów budowlanych, stereometria, bezpośrednie konsekwencje zmian klimatu, topografia i historia to parametry, w których nowy budynek jest częścią projektu i który uwzględnia konsekwencje i s.
inspiruje.
Proces ten prowadzi do kompromisu między siłą współczesnego kontekstu i miejscem, które staje się manifestem i punktem odniesienia dla mieszkańców.
Dach i piwnica budynku są zaprojektowane zgodnie z zasadami charakterystyki kompozycji lokalnej architektury.
Łączenie słownictwa architektonicznego we współczesnym myśleniu i współczesności ma wyłącznie na celu odróżnienie tego nowego miejsca, które ze względu na swoją naturę i wygląd nie tworzy radykalnego zerwania z jego kontekstem.
To miejsce jest tak niezwykłe, że nie jest ostentacyjne.
Pozycjonowanie budynku na pewnym poziomie nad ziemią może łączyć się bezpośrednio z istniejącymi poziomami.
Jednocześnie wielkość sali gimnastycznej, na wpół zakopana, jest częściowo przyćmiona poziomem gry.
Zapewnia to, że objętość budynku nie zaśmieca środowiska miejskiego w pobliżu, zapewniając wizualną i fizyczną przepuszczalność w przestrzeni za pomocą światła i niedostrzegalnych zmian w istniejącej powierzchni ziemi.
Wnętrze i zewnętrza łączą się w jedną przestrzeń z linią dachu.
Zespół projektowy: Michel Carlana, Luca Mezzalira, Curzio Pentimalli, Riccardo Sanquerin Lokalizacja: Place des Petits d Hommes, Les Bois, Canton Jura, Szwajcaria Klient: Village of Les Bois, Canton Jura, Szwajcaria Wielkość: 2700 m2
[patrz też: posadzki epoksydowe, koszt budowy domu kalkulator, olx pl lublin ]

Powiązane tematy z artykułem: koszt budowy domu kalkulator olx pl lublin posadzki epoksydowe