Nowoczesna architektura : Exploratorium Przeprowadzka do Piers 15 i 17 / GLS Landscape | Architektura z EHDD

Exploratorium jest interaktywnym muzeum nauki, które przenosi się z obecnego domu sprzed 40 lat w pobliżu parku Presidio do znanego nabrzeża w centrum San Francisco.
Projekt obejmuje remont dwóch zrujnowanych filarów i usunięcie dużego parkingu / doku załadunkowego na palach w celu zapewnienia budynków o zerowym zużyciu energii (LEED Gold) i 2 akry świeżo dostępnej ogólnodostępnej otwartej przestrzeni, aby pomieścić duże eksponaty zewnętrzne.
Przez dziesięć lat GLS współpracował z uznanym na arenie międzynarodowej i cenionym lokalnie Exploratorium, San Francisco.
Muzeum Nauki, Sztuki i Percepcji Człowieka ..
Było to pierwsze praktyczne interaktywne centrum nauki, założone w 1968 roku, które zmieniło kulturę muzealną na całym świecie.
GLS współpracował z EHDD Architects, najpierw w sprawie planów odnowienia ich obecnego domu w Pałacu Sztuk Pięknych, następnie na wielu studiach wykonalności terenu związanych z poszukiwaniem nowego domu, a obecnie na rysunkach budowlanych do przeniesienia na Pier 15 i 17 na szybko zmieniającym się nabrzeżu Embarcadero w San Francisco.
Zakres GLS obejmuje częściowe usunięcie i wzmocnienie sejsmiczne 2-akrowego doku załadunkowego do asfaltu, zawieszonego nad zatoką na palach; aby uwzględnić regionalne cele środowiskowe, nowy publiczny plac i powierzchnie zewnętrzne związane z obserwacją zjawisk naturalnych, takich jak wiatr, mgła i pływy.
GLS współpracował z Page i Turnbull oraz EHDD, aby zintegrować nowe muzeum, znajdujące się w historycznym magazynie Pier 15, z zewnętrzną publiczną przestrzenią zewnętrzną i eksponatami.
przed uprzejmością GLS po wykonaniu przez zum GLS pracował nad dostarczeniem elastycznego pojemnika na muzeum na wolnym powietrzu.
Infrastruktura wystawiennicza została zaprojektowana integralnie, aby stworzyć maksimum możliwości improwizacji, zmian i zdolności adaptacyjnych.
Rowy użytkowe są zapewnione w całej nawierzchni, dzięki czemu woda, moc i dane mogą być swobodnie lokalizowane.
Niestandardowe stalowe słupy oświetleniowe, szyny i betonowe platformy do siedzenia są zaprojektowane jako armatury do zasilania kabli zasilających i danych, węży, montażu eksponatów, elastycznego oświetlenia i oznakowania; i w regularnych odstępach zapewniane są kotwice ekspozycyjne w nawierzchni wystawy.
Okrągły otwór 16.
Średnica została dostarczona do eksperymentowania i rozwoju fontanny zasilanej prądem, która będzie prototypem dla funkcji nie zawierającej wody chemicznej / nie ma mocy.
Wywiercić dziury.
są przewidziane dla instalacji dźwiękowych i pokazania, w jaki sposób działanie fal ściska powietrze pod spodem mola.
przed uprzejmością GLS po wykonaniu przez zum GLS ściśle współpracował z inżynierami konstrukcyjnymi w zakresie modernizacji sejsmicznej.
Tam, gdzie na istniejących istniejących palach powstaje konstrukcja przestrzeni zewnętrznej, te palowania zostały wzmocnione.
Po usunięciu pokładu w celu odsłonięcia wody, stosy są odcinane na linii mułu, aby nie zakłócać dna zatoki.
Tam, gdzie przewiduje się prace w fazie 2, palowania pozostawia się na miejscu w celu przyszłego wzmocnienia.
Woda dachowa jest wychwytywana i magazynowana w dwóch dużych zbiornikach zamkniętych w gigantycznych betonowych kołpakach.
które są używane do wzmocnienia sejsmicznego.
Nowe połączenia sejsmiczne z płyt stalowych na mostach i nawierzchniach są zaprojektowane tak, aby pomieścić 4.
ruchu podczas trzęsienia ziemi; i sejsmicznie działające, teleskopowe poręcze zostały wynalezione przez GLS do projektu.
plan Specjalnie dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych przygotowano specjalne obiekty do dokowania, a także statki badawcze NOAA, które staną się częścią corocznego programu wystawowego Exploratorium, oraz istnieją przepisy dotyczące przyszłej taksówki wodnej i pływających doków, które umożliwią kreatywnym twórcom wystawy zacznij angażować wodę.
Oczekuje się, że projekt uzyska certyfikat LEED Gold.
plan Tekst dostarczony przez GLS Landscape | Architektura.
Architekt krajobrazu: GLS Landscape | Architektura Lokalizacja: Embarcadero Waterfront, San Francisco, Kalifornia, USA Architekt: Esherick Homsey Dodge i Davis.
Klient EHDD: Obszar projektu Exploratorium: 2 akry Zdjęcia: Dzięki uprzejmości GLS
[hasła pokrewne: olx goleniów na ścianę cena, olx goleniów, kubik betonu cena ]

Powiązane tematy z artykułem: ciąg niwelacyjny kubik betonu cena olx goleniów