Nowoczesna architektura : Schody spiralne CEBRA unoszą się w nieważkości z 10 tonami miedzi

David Trood Wchodząc przez wejście Experimentarium przez firmę architektoniczną CEBRA, odwiedzający mogą od razu zwrócić uwagę na promieniujące miedziane schody Helix.
Schody Helix mają 100 metrów długości, wsparte są 160 tonami stali i platerami oraz 10 tonami miedzi o grubości 7 mm.
+ 18.
David Trood.
David Trood Zarówno formalnie, jak i poprzez materialny wybór, schody wywołują uczucie nauki.
Idea nici DNA została zaproponowana podczas warsztatów z Jakobem Bohrem, profesorem w DTU Nanotech, i została wyodrębniona do skonstruowanej Helix.
.
Mikkel Frost Funkcjonalnie schodów tworzy wyraźne i faliste doświadczenie od podłogi do podłogi łączącej cztery piętra, umożliwiając ciągłe krążenie między różnymi programami projektu – wystawy, kawiarnia, centrum kongresowe, obiekty dydaktyczne i obiekty dla personelu, które mają wizualne połączenie do miejsc dla zwiedzających, jako miejsca na warsztaty.
Aby porozmawiać z osobami w każdym wieku, szczegóły dotyczące poręczy obejmują wysokie i niskie wgłębienie dla dorosłych i dzieci.
1: 0,7 mm miedzi / 2: Fibre schodki / 3: Malowana poręcz (dla dorosłych) / 3.1: Malowana poręcz (dla dzieci) / 4: Malowana prowadnica stali / 5: LED błyskawica.
David Trood Złożoność systemów strukturalnych stosowanych w Experimentarium nie jest na pierwszy rzut oka widoczna.
Pierwotnie zbudowany z elementów prefabrykowanych, z konstrukcjami podłogowymi wykonanymi z pustych płyt i betonu nośnego na dźwigarach, stalach i słupach betonowych.
W niektórych miejscach, aby zmniejszyć liczbę kolumn, podłogi są zawieszone od góry.
W ten sposób główne wejście może być pozbawione kolumn i pozwolić schodom Helix stać się obiektem rzeźbiarskim w przestrzeni.
Elevation Parametric Screendump Section + 18 Wiadomości za pośrednictwem CEBRA.
[podobne: metoda felleniusa grafitowa, mrówka zduńska wola, metoda felleniusa ]

Powiązane tematy z artykułem: metoda felleniusa mrówka sulejów mrówka zduńska wola