Nowoczesna architektura : UK Monument Preston Bus Station na ryzyko

World Monuments Fund (WMF) wzywa do międzynarodowej uwagi do dworca autobusowego Preston w 1969 roku.
Będąc największym na świecie dworcem autobusowym, pomnik brutalistów ma zostać rozebrany w ramach planu przebudowy centrum miasta.
Budynek jest jednym z trzydziestu mieszkań w Wielkiej Brytanii.
witryny polecane przez WMF.
Rem Koolhaas stwierdził w wywiadzie dla Evana Daviesa z Radio 4, Tak, myślę, że prawdą jest, że z perspektywy czasu brutalistyczna tradycja Anglii jest jedną z najbardziej kreatywnych i pomysłowych architektur, i to tylko w ciągu ostatnich 5 lat że sami interesujemy się kwestią zachowania i osobiście prowadziłem kampanię na rzecz zachowania architektury modernistycznej, ponieważ istnieje niemal globalny konsensus, że jakakolwiek architektura z końca lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych powinna zniknąć z powierzchni ziemi, ponieważ Jest tak surowy i prawdopodobnie również dlatego, że jest tak socjalizujący.
I rzeczywiście uważam, że powinniśmy je zachować i cenić je i postrzegać je jako symbole okresu, w którym architektura była zainteresowana robieniem dobrych rzeczy.
Podążaj za tym linkiem i podpisuj petycję, aby promować remonty dworca autobusowego w Preston jako kluczową część programu przebudowy Preston Tithebarn.
Wideo zostało dostarczone przez architekta, Andy ego Marshalla.
Możesz śledzić go na twitterze @fotofacade.
[przypisy: olx goleniów, nadproże strunobetonowe, mrówka strzyżów ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka strzyżów nadproże strunobetonowe olx goleniów