Architektura 21szego wieku : Manifestacje: natychmiastowa przyszłość druku 3D budynków i nauki o materiałach

Markus Kayser Przyszły potencjał do budowania i realizacji koncepcji ludzkiego umysłu leży właśnie tam, w obrębie potencjału ludzkiego umysłu.
Od lat świat architektury stara się nadążać za umiejętnością pisania na papierze i niedawnymi pojawieniami w modelowaniu komputerowym powierzchni NURB, architekturze algorytmicznej i parametrycznej.
Ta odwrotność doprowadziła do tego, że przemysł budowlany i technologiczny będzie nadrabiać zaległości w związku z ostatnimi postępami w architektonicznych wizualizacjach 3D.
W rzeczywistości, ponieważ projektowanie wspomagane komputerowo najechało te praktyki w latach 80., radykalnie zmieniając ich generatywne podstawy i zdolności produkcyjne, architektura stała się najbardziej niestosowna i najmniej czujna, zanurzona w ideologicznych i tautologicznych debatach i dryfowaniu w królestwie odniesień oddzielone od produkcji materialnej.
Jasne rozłączenie między tym, jak / co projektujemy, a namacalną manifestacją formy tektonicznej utknęło w przyszłość architektury.
Piękno i napięcie, które przyszło z.
Papierowym architektem.
była nadzieją, że któregoś dnia będzie w stanie zbudować i zrealizować to, co umysł stworzył na długo przed tym, zanim można było go zbudować.
Jedną z przyczyn tego rozłączenia jest ciągła separacja między budową a strukturą, innym jest brak nacisku i badań z materiałoznawstwem i poszukiwaniem sposobu na oderwanie się od tradycyjnych metod budowlanych.
Obecne wykorzystanie parametrów parametrycznych w architekturze było powierzchowne i głębokie.
Pomimo współczesnego zbiorowego pragnienia zapomnienia postmodernistycznego semiotycznego znaczenia, wszystko wizualnie ostatecznie przechodzi w symboliczne wyobrażenia.
Michael Meredith, profesor nadzwyczajny w Harvard Graduate School of Design, posuwa się tak daleko, że mówi o pracy parametrycznej .
powstanie dziś wpisuje się w ewolucję tzw.
postmodernizmu, w odniesieniu do obrazu i odniesienia, chociaż parametryczny jest tautologicznie modulowanym obrazem ilościowym.
W zakresie, w jakim zawód dziś stosuje parametrikę, istnieje bardzo mało skomplikowanej złożoności innej niż oszałamiający obraz złożoności, który jest daleki od jego bogatego potencjału do korelowania procesów wielowartościowych lub transformacji typologicznych, równoległych znaczeń, złożonych wymagań funkcjonalnych, lokalizacji.
konkretne problemy lub sieci współpracy.
.
Enrico Dini Z tego powodu jest odświeżający i daje nowe poczucie nadziei w przyszłości architektury, która doprowadziła i popchnęła Enrico Dini, włoskiego wynalazcę, i Markusa Kaysera, młodego niemieckiego projektanta mebli i produktów, który poszukuje metody, która łączy w sobie budynek, strukturę i materiał.
Tworzenie i konfigurowanie nowych metod, dzięki którym architekci, inżynierowie i projektanci mogą wreszcie zaplanować i zrealizować przyszłość, którą od dawna obiecywali.
.
Enrico Dini Enrico Dini marzył o budynkach, konstrukcjach i niemożliwych kształtach.
Od dawna inspirowany architekturą Antoniego Gaudiego i uwielbia ambicję, z jaką Gaudi praktykował.
Dini stał się inżynierem budownictwa lądowego, a później rozgałęziony do wytwarzania maszyn, przez cały czas marząc o niemożliwych kształtach.
Dla Dini myślenie o konieczności budowania z betonu i cegły oraz wymaganego zastosowania rusztowania i siły roboczej wydawało się przestarzałe i nieefektywne.
Zamiast zaakceptować ograniczenia obecnych metod budowlanych, w 2004 r.
Wynalazł i opatentował metodę druku 3D w pełnej skali, która wykorzystywała żywicę epoksydową do wiązania piasku.
Enrico może teraz drukować budynki 3D.
.
Enrico Dini W 2007 r.
Enrico wrócił do swojego wynalazku i zlikwidował użycie niechlujnej i lepkiej żywicy epoksydowej i uzyskał nowy patent na system wykorzystujący nieorganiczny materiał wiążący w połączeniu z piaskiem do kolejnych budynków druku 3D.
Nowy proces miał niższe koszty utrzymania i był łatwiejszy w użyciu i opłacalny.
Enrico pracuje obecnie nad dalszą poprawą dokładności i wydrukuje 3D pełnowymiarową rzeźbę ronda w Pizie we Włoszech.
Enrico Dini wywołuje swoją maszynę drukującą w rzeczywistej skali D_Shape.
Od tej chwili technologia D_Shape może z łatwością drukować w 3D części o wymiarach 6 x 6 mx m, które można następnie wysłać lub zamontować na miejscu.
Cel, jakim jest dosłownie wydrukowanie 3D całego budynku, nie jest daleko.
Części wykonane przez D_shape przypominają piaskowiec .
Są one porównywalne pod względem wytrzymałości do betonu zbrojonego, a składniki są materiałem wiążącym i każdym rodzajem piasku.
Materiały D_Shape kosztują więcej niż zwykły beton, ale do budowy potrzeba znacznie mniej siły roboczej.
Nie trzeba budować rusztowań, aby ogólny koszt budowy był niższy niż tradycyjne metody budowlane.
.
Enrico Dini System współpracuje z olinowaniem zawieszonym nad częścią do budowy.
Układ osadza piasek, a następnie nieorganiczny tusz wiążący.
Woda nie jest potrzebna.
Ponieważ oba komponenty spotykają się poza dyszą, maszyna nie zapycha się i może utrzymać dokładność 25 DPI.
Enrico i D_Shape rozmawiają obecnie z wieloma projektami
[podobne: kafle cementowe, olx jelenia góra, olx pl lublin ]

Powiązane tematy z artykułem: kafle cementowe olx jelenia góra olx pl lublin