Nowoczesna architektura : Na Biennale Architektury w Chicago chińskie firmy poszukują tradycji, aby napisać nowy rozdział w historii architektonicznej swojego narodu

Świątynia Pięciu Smoków w prowincji Shanxi, zaprojektowana przez URBANUSA.
Image by Yang Chaoying Artykuł został pierwotnie opublikowany na blogu Chicago Biennale Architektury, największej platformy współczesnej architektury w Ameryce Północnej.
Biennale 2017, zatytułowane Make New History, będzie bezpłatne i otwarte dla publiczności między 16 września 2017 r.
A 6 stycznia 2018 r.
Kiedy myślimy o współczesnej architekturze w Chinach, często odwołujemy się do megaprojektów międzynarodowych studiów architektury, które mają tendencję do najbardziej zajmują się media projektowe.
Od centrali CCTV OMA i Shenzhen Stock Exchange po niedawno ukończoną bibliotekę Tianjin Binhai przez MVRDV i Poly International Plaza od SOM, projekty te zdominowały miejskie sylwetki na tle nieba, co sugeruje, że zostały zbudowane, by wywrzeć na nich wrażenie.
Poszczególne budynki, Chiny Boom w megaarchitekturze szybko rozwija się całkowicie w nowych miastach, proces mający na celu odciążenie głównych obszarów metropolitalnych kraju od ich wysokiej gęstości, oferując jednocześnie nowe prototypy miejskiego życia.
Te wysoce markowe środowiska powodują przesunięcie.
jako forma wiejskiego exodusu.
i stresu społecznego w całym kraju, ignorując jednocześnie dziedzictwo tradycyjnej chińskiej architektury w ośrodkach miejskich.
+ 8 Na tegorocznym Chicago Biennale Architektury trzy studia architektoniczne – Archi Union, ZAO / Standardarchitecture i URBANUS – stanęły na scenie, by przedstawić mniej znaną i bardziej świadomą generację chińskiego designu.
Wszystkie trzy prezentowały badania nad długoletnimi teksturami chińskiej urbanistyki i projektami, które tworzą nową historię.
odnawiając tradycyjne miejsca zamieszkania: zespoły świątynne, dzielnice historyczne i hutongi.
Wykorzystując materiały budowlane, które od początku budowania architektury chińskiej stanowiły tkankę chińskiej architektury, architekci zmieniają specyficzne typy budynków w nowoczesne prototypy, proponując przyszłościowe wizje do spotkań towarzyskich i współpracy.
Wystawa Chi She w Szanghaju, zaprojektowana przez Archi-Union.
Obrazy Yuchen Hu (po lewej) i Shengliang Su (po prawej) Wspólnie URBANUS, Archi-Union i ZAO / Standardarchitecture reprezentują fałszywych przedstawicieli architektury w Chinach.
Ich praca nie może być dalej od zglobalizowanej urbanistyki kultowych drapaczy chmur i błyskawicznych miast.
Zamiast tego zbliża się do zwycięskiego dzieła Wang Shu i Lu Wenyu, których projekty osadzają wahające się linie dachu i skomplikowane plany historycznych chińskich struktur w dużo bardziej śmiałe kompozycje.
Chińscy architekci tego pokolenia również dokonują cudów z pokornymi cegłami, płytkami i płytami, nakładając warstwy i rzucając je bezpośrednio na struktury, które mogą być o tysiące lat starsze.
Opierając się na tych klasycznych gatunkach i materiałach, które mają swoją własną niezwykłą długą historię, produkują architekturę głęboko zakorzenioną w chińskiej tradycji, społeczeństwie i kulturze.
Poprzez sprowadzenie tych trzech firm do Chicago, Johnston i Marklee rzucają światło na lokalne praktyki architektoniczne, które nadal trwają w Chinach i włączają je w dialog międzykulturowy dotyczący ponownego wykorzystania i ponownego odkrywania przeszłości architektonicznej.
Widok instalacyjny projektów Archi-Union na Biennale Architektury w Chicago w 2017 roku.
Zdjęcie Steve Hall.
Instalacja Hall Merrick Photographers Archi Union,.
Robotic Craftsmanhip: Tworzenie nowej historii za pomocą tradycyjnych materiałów.
składa się z trzech skrupulatnie wykonanych drewnianych modeli niedawno zakończonych projektów firmy, z których każda stoi na podstawie zainspirowanej podpisaną formą architektoniczną budynku, i stoi w obliczu fotograficznego tła samego zbudowanego dzieła.
Trzy projekty od lewej do prawej to: przestrzeń wystawiennicza Chi She w Szanghaju, centrum sztuki i kultury Fab-Union w Szanghaju oraz centrum wymiany kulturowej In Bamboo dla wiejskiej społeczności Daoming w prowincji Syczuan w Chinach.
W pierwszej kolejności istniejący budynek został odrestaurowany i wzmocniony pofalowaną fasadą, budowaną kawałek po kawałku przez roboty murarzy.
W drugim, centralnym elementem przestrzeni Fab-Union jest hiperboliczna ściana paraboloidalna wylana z wylanego betonu, która przechodzi przez środek budynku, by wydzielić przestrzeń w bardziej intymne, angażujące kieszenie.
Wreszcie centrum In Bamboo to nowa konstrukcja zbudowana na lekkiej, prefabrykowanej stalowej ramie i zwieńczona dachówką w kształcie pierścienia wspartym na bambusowej strukturze.
Fab-Union w dzielnicy Szanghaju w dzielnicy West Bund, zaprojektowany przez Archi-Union.
Obrazy Hao Chen (po lewej) i Shengliang Su (po prawej).
Piękno materiałów należy do lokalnej kultury i tradycyjnego środowiska.
– wytłumaczył twardy reżyser Philip F.
Huan w filmie zrealizowanym przez Blogu.
Ale tutaj ponadczasowe cechy tych materiałów są kształtowane w nowe formy z wykorzystaniem nowych technologii, które praktyka obejmuje jako środek do płynnej integracji pa
[podobne: koszt budowy domu kalkulator, koszt budowy domu kalkulator z drewna, mrówka strzyżów ]

Powiązane tematy z artykułem: koszt budowy domu kalkulator mrówka strzyżów wniosek na wycinkę drzew